COMMUNITY
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament Hitman Agency

In jos

Regulament Hitman Agency Empty Regulament Hitman Agency

Mesaj Scris de Admin Vin Iul 21, 2017 8:03 pm

►1.Limbaj și comportament

1.1 Limbajul vulgar nu este acceptat în Agenție.
1.2 Agenția pune accent pe seriozitate, pricepere, disciplină, bun simț.
1.3 Membrii Agenției au obligația de a scrie corect din punct de vedere gramatical.
1.4 Glumele de prost gust sunt interzise.
1.5 Este interzis să faceți spam sau să folosiți Caps-Lock pe chat-ul Agenției.
• Încălcarea acestor reguli va duce la sancționarea voastră, de la avertisment până la demitere.
• Agenția vrea să iasă în evidență prin maturitate, seriozitate și pricepere.


►2.Deathmatch (DM) și Drive-By (DB)

2.1 Este strict interzis ca un membru al Agenției să facă DM, DB sau să provoace vreun conflict.
2.2 Drive-By este permis doar ca pasager pentru echipa de asasini (numai cu o armă automată: M4, MP5, AK47).
• Încălcarea acestor reguli va duce la sancționarea voastră, de la avertisment până la demitere.


►3.Contracte:

3.1 Fiecare contract trebuie efectuat în mod silent (silențios).
• Modul silent (silențios) reprezintă efectuarea unui contract de la mare distanță, dintr-un loc în care să nu fii văzut de nimeni, de regulă, cu Sniper.
3.2 Armele cu care puteți efectua un contract sunt: Sniper, SD Pistol și Knife (cuțit).
3.3 In cazul in care tinta dumneavoastra se afla intr-o casa cu spatele la perete si nu aveti posibilitatea de a efectua contractul cu "knife", puteti sa folositi SD PISTOL. Cine este prins că abuzează de aceasta armă va fi demis cu 60/60 FP.
3.4 De fiecare dată când efectuați un contract cu SD PISTOL trebuie să vă asigurați că aveți dovada necesară, altfel veți primi Faction Warn.
3.5 Puteți efectua un contract folosind Knife doar atunci când ținta se află într-o casă / primărie / business.
• Atunci când casa în care se află ținta este încuiată, puteți folosi comanda [/ram] pentru a intra prin efracție. ATENȚIE: Dacă ținta din casă se mișcă aveți obligația de a da [/exit] și de a o aștepta să iasă. În niciun caz nu începeți să alergați prin casă ca să o asasinați.
Important: Folosirea comenzii [/ram] pentru a pătrunde în HQ-uri va duce la demiterea voastră cu FP 60/60.
3.6 Contractele în care comanda [/portable] este folosită excesiv pentru a ascunde chat-ul sau orice altă metodă vor fi considerate contracte aranjate și vor fi sancționate în funcție de caz.
3.7 Aveți obligația de a avea telefonul închis [/turn off] în timp ce efectuați un contract. Dupa ce ati primit un contract folosind [gethit] aveti la dispoziție 60 de secunde să folosiți [/turn off]. În caz contrar veți primi Faction Warn.
3.8 Agentul Hitman, care nu reusește să ducă la bun sfârșit contractul cel selectează prin [gethit] și este omorât de țintă sa, va fi sanționat cu Faction Warn. Acest caz se numește contract non-silent.
3.9 Efectuarea contractelor la evenimente importante organizate de admini este strict interzisă. În caz contrar veți fi demiși.
3.10 Înainte de a începe să trageți după țintă, asigurați-vă că ați acumulat toate informațiile necesare despre aceasta. Exemplu: Verificați din ce facțiune face parte, ce skin folosește, ce mașină personală/nepersonală deține/folosește, etc.
3.11 Atunci când efectuați un contract aveți obligația de a avea setat [/setfreq 0].
3.12 Atunci când aveți un contract nu aveți voie să fiți însoțiți de persoane care nu fac parte din Agenție.
Important: Contractele efecutate cu Sniper de la o distanță mai mică de 150 metri vor fi sancționate cu Faction Warn la prima abatere, urmând să fie sancționat cu demitere dacă se mai repetă.
• Membrii de rank 5 dacă refuză să facă activități în facțiune când liderul le spune riscă sancțiuni de la FactionWarn până la rank-down! În funcție de decizia liderului.
3.13Este strict interzisă interacționarea cu ținta de orice fel (mesaje/telefoane/comunicare) sau să divulgați date despre contract victimei sau oricărei alte persoane, în caz contrar, riscați să fiți sancționați de la advertisment verbal până la Faction Warn sau chiar demitere.
3.14 Este strict interzisă interacționarea cu orice alt jucător în timpul unui contract.
Important: Un agent nu are voie să-și dezvăluie identitatea cât timp are UNDERCOVER ON.
3.15 La sfârșitul fiecărei săptămâni fiecare agent are obligația să aibă minimul de contracte impus, în funcție de rank-ul acestuia.
• În cazul în care un agent nu poate prezenta contractele, acesta va trebui să anunțe liderul sau subliderul alături de un motiv serios, credibil.
3.16 Lipsa postării unui raport fără anunțarea liderului sau subliderului duce la avertizare cu Faction Warn.
3.17 Comenzile, [undercover], [/turn off], în urma preluării unui contract cu [gethit], se vor tasta doar când sunteți siguri că nu există alți jucători care nu fac parte din agenție în apropierea voastră care să vă vadă (Recomandat HQ), în caz contrar, veți fi sancționați. Desigur, în urma efectuării contractului, de asemenea, nu trebuie ca cineva să fie în preajmă, când undercover-ul devine OFF. În caz contrar, veți fi sancționați cu Faction Warn.
Important: Dacă ținta îți părăsește serverul (urmând să dai gethit), sau ești nevoit să dai leavehit, asigurăte că ești într-un loc foarte înalt sau undeva ascuns, nevăzut de nimeni, pentru a putea tasta din nou comanda [undercover].
3.18 Un agent Hitmen Agency, în momentul în care deține wanted fără drept de predare, nu are voie să inceapă un contract. În caz contrar, acel agent va fi sancționat cu Faction Warn.
3.19 Singurele vehicule cu care puteți efectua un contract sunt cele ale facțiunii.Excepție de la regulă fac elicopterele de tip Maverick care le găsiți pe unul dintre cele trei aeroporturi(LS/SF/LV). Încălcarea acestei reguli va duce la Faction Warn.
3.20 Ajutarea unui coleg la îndeplinirea unui contract va fi sancționată cu Faction Warn.
3.21 Cererea de ajutor pentru îndeplinirea contractului către un jucator (membru sau nu) o să fie sancționată cu Faction Warn.
3.22 Membrul Hitmen Agency, ce câștigă titlul de "The Best One", are dreptul, ca în săptămâna ce urmează, să facă cererile de gethit/leavehit ca și un membru de Rank 3 (fără a mai cerere voie).
3.23 Sunteţi obligaţi să ştiţi bine cererile de leavehit/gethit.
→ Dacă cererea este greşită iar un rank 3+ va solicita să o refaceţi şi este tot greşită, riscaţi să fiţi scancţionaţi asftel:
►Cine este pus să refacă cererea şi nu o reface în maxim 2 minute, riscă să fie sancţionat cu Faction Warn.
►De asemenea, orice coleg ce încearcă să-l ajute, riscă sa primească Faction Warn.
►De asemenea, sunteţi rugaţi să nu mai daţi copy-paste la cereri, încercați să le luați logic.
3.24 Odată cu activarea "Undercover-ului", telefonul și șoaptele se vor opri automat. Nu strică, o mică verificare, pentru că ar putea oricând ca serverul să dea o eroare.
3.25 Greșelile unei cereri de leavehit/gethit poate fi sanționată începând de la avertisment verbal până la faction warn, depinde de gravitatea greșelii.
3.26 Este interzis să folosiți comanda [/call 112], după ce ați fost omorât de țintă. Nerespectarea acestei reguli se sancționează cu Faction Warn.
3.27 Membrul Hitmen Agency de rang 3+, ce câștigă titlul de "The Best One", va avea raport injumatatit in urmatoarea saptamana.


►4.Numărul de contracte care trebuiesc îndeplinite în funcție de rank:

→ Rank 1: 20 contracte / 10 contracte pentru helperi și admini.
→ Rank 2: 20 contracte / 10 contracte pentru helperi și admini.
→ Rank 3: 15 contracte / 7 contracte pentru helperi și admini.
→ Rank 4: 10 contracte / 5 contracte pentru helperi și admini.
→ Rank 5: 5 contracte / 3 contracte pentru helperi și admini.; el va organiza activități în cadrul Agenției.
→ Liderul și subliderul au opțională postarea contractelor.


►5.Regulament de acordare rank:

→ Rank 1: este acordat automat la [/invite] în facțiune după trecerea testelor.
→ Rank 2: se acordă după o vechime de minim 2 săptămâni în facțiune și numai dacă merită această promovare. (14 de zile)
→ Rank 3: se acordă după minim 1 lună de zile de la avansarea precedentă (minim 1 lună și 2 săptămâni în facțiune). Membrii de Rank 3 sunt o componentă importantă în orice facțiune putând fii antrenori, așadar alegeți-i cu grijă. (21 de zile de la ultima promovare)
→ Rank 4: se acordă după minim 1 lună și 2 săptămâni de la avansarea precedentă (minim 3 luni în facțiune). Acești membri pot ajuta la testarea noilor aplicanți și la alte lucruri în cadrul facțiunii. (30 de zile de la ultima promovare)
→ Rank 5: se acordă după minim 2 luni de la avansarea precedentă (minim 5 luni în facțiune). Această funcție este una extrem de importantă în cadrul facțiunii putând oricând să preia controlul ei. Tratați-vă acești membri cu respect și ascultați de părerile lor. (44 de zile de la ultima promovare)
→ Rank 6: este mâna dreaptă a Liderului și se acordă la începutul carierei Liderului sau ulterior prin promovarea unui Rank 4+.
→ Mare atenție pe cine alegeți de Sublider deoarece este persoana care vă va ajuta cu majoritatea lucrurilor din facțiune.

Important: În cazul în care un membru primește un Faction Warn, acestuia i se mai adaugă 2 săptămâni (14 zile) la numărul minim de timp care trebuie să-l aștepte pentru a avansa în rank.
• Fiecare Faction Warn adaugă 2 săptămâni. Dacă primește două Faction Warn-uri i se vor adăuga 4 săptămâni pentru avansare pe lângă numărul minim de timp precizat mai sus.


►6.Locuri disponibile în funcție de rank:
→ Regula cu privire la sloturi per rank a fost înlăturată.


►7.Gethit:

7.1 Fiecare agent își poate procura un contract folosind comanda "[/portable] - gethit".
7.2 După efectuarea unui contract trebuie să așteptați 15 minute până puteți lua alt contract, doar dacă ultimul contract făcut, este sub 300,00 m. Dacă un agent face contract cu 300,00 m sau mai mult, următorul contract îl poate lua când va dori el.
7.3 Agenții rank 1 si 2, trebuie să facă aceste cereri, cât despre rank 3+, ei doar trebuie să posteze pe chat-ul facțiunii acel model, fără a mai cere voie să dea "gethit". (Ex: Tinta mea, HenrY14(14), a parasit serverul, dau gethit.)
7.4 În cazul în care se dă restart la tot serverul aveți posibilitatea de a da gethit fără cerere.
7.5 Atunci când primiți crash aveți posibilitatea de a face 2 cereri în 30 de minute [x/2].
• [x/2] reprezintă numărul de cereri efectuate în 30 de minute.
7.6 Dacă ținta voastră iese de pe server de mai multe ori, tot de atâtea ori aveți voie să faceți o cerere de gethit.
7.7 Cererile de gethit se adresează agenților rank 3+ (Acești agenți sunt nominalizați să vă răspundă la cereri)
7.8 În cazul în care ținta părăsește serverul puteți cere gethit imediat.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" a parasit serverul, pot da gethit?"
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" a parasit serverul, dau gethit"
7.9 În cazul în care primiți crash sau vi se restartează serverul (doar vouă), aveți dreptul la două cereri de gethit în 30 de minute [x/2].
• Model: "Am primit crash, aveam contract pe "Nume (ID)", pot da gehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Am primit crash, aveam contract pe "Nume (ID)", dau gehit [x/2]".

Important: În cazul în care nu primiți aprobarea unui rank 3 în legătura cu cererea dumneavoastră în decurs de 3 minute aveți posibilitatea de a vă schimba contractul singuri.
• Model: "Au trecut 3 minute de la cererea de gethit, dau gethit."
•• Acest model trebuie respectat în momentul în care exista minim un Rank 3+ online.
••• Este recomandat să faceți poză și la prima cerere, dar și la cea după 3 minute, astfel încât să nu se creeze conflicte sau eventuale bănuieli de abuz.
•••• Dacă sunteți prinși făcând abuzuri de acest gen veți fi demiși cu FP 60/60.


►8.Leavehit:

8.1 Un Agent are posibilitatea la maxim 2 cereri de leavehit în 30 de minute. ([x/2]).
• [x/2] reprezintă numărul de cereri efectuate în 30 de minute.
8.2 Cererile de leavehit se adresează agenților rank 3+ (Acești agenți sunt nominalizați să vă răspundă la cereri).
8.3 În cazul în care ținta se află în alt Virtual-World (diferit de 0; War), puteți face o cerere de leavehit fără să mai așteptați.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" se află în alt VW (Virtual World), pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" se află în alt VW (Virtual World), dau leavehit. [x/2]".
8.4 În cazul în care ținta se află pe [/sleep] de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este AFK pe sleep de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este AFK pe sleep de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
8.5 În cazul în care ținta se află în HQ de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este în HQ de 3 minute, pot da leavehit? [/x2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este în HQ de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
8.6 În cazul în care ținta se află la event de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este la event de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este la event de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
In cazul in care tinta se afla la event de cel putin 3 minute, faceti urmatoarea cerere:
Model: "Tinta mea, "Nume (ID)" se afla in alt Virtual World, pot da leavehit? [x/2]."
8.7 În cazul în care ținta se află în jail de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit. (Excepție: Dacă un Helper sau Admin vă spune cât timp are în jail [mai mult de 1000 secunde] puteți face o cerere de leavehit pe moment, fără să mai așteptați 3 minute).
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este în jail de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este în jail de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
8.8 În cazul în care ținta este moartă și este pe ESCAPE sau se află într-o mașina ca pasager pe ESCAPE, arătând checkpoint-ul dar nu și caracterul de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este moartă pe ESC/este pe G cu ESC de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este moartă pe ESC/este pe G cu ESC de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
8.9 În cazul in care ținta se află în Cazino de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este în Cazino de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este în Cazino de 3 minute, dau leavehit. [x/2].
8.10 În cazul în care ținta se află în Gun game de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: " Ţinta mea, Nume(ID), este în Gun Game de 3 minute, pot da leavehit? [x/2].
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ţinta mea, Nume(ID), este în Gun Game de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
8.11 În cazul în care ținta se află în Training Room de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ţinta mea, Nume(ID), este în Training Room de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ţinta mea, Nume(ID), este în Training Room de 3 minute, dau leavehit [x/2]".
8.12 În cazul în care ținta se află în Live de cel puțin 3 minute, puteți face o cerere de leavehit.
• Model: "Ținta mea "Nume (ID)" este la Live de 3 minute, pot da leavehit? [x/2]".
•• În cazul în care nu este niciun Rank 3+ online: "Ținta mea "Nume (ID)" este la Live de 3 minute, dau leavehit. [x/2]".
8.13 Agenții de rank 1 si 2, trebuie să respecte cu strictețe aceste cereri, indiferent daca există sau nu un rank 3+ online.
8.14 Agenții de rank 1 si 2, trebuie să facă aceste cereri, cât despre rank 3+, ei doar trebuie să posteze pe chat-ul facțiunii acel model, fără a mai cere voie să dea "leavehit". (Ex: Tinta mea, HenrY14(14), este AFK pe sleep de 3 minute, dau leavehit. [1/2])



Important: În cazul în care nu primiți aprobarea unui rank 3 în legătura cu cererea dumneavoastră în decurs de 3 minute aveți posibilitatea de a vă schimba contractul singuri.
• Model: "Au trecut 3 minute de la cererea de leavehit, dau leavehit."
•• Acest model trebuie respectat în momentul în care exista minim un Rank 3+ online.
••• Este recomandat să faceți poză și la prima cerere, dar și la cea după 3 minute, astfel încât să nu se creeze conflicte sau eventuale bănuieli de abuz.
•••• Dacă sunteți prinși făcând abuzuri de acest gen veți fi demiși cu FP 60/60.


►9.Undercover

9.1 Când un Agent are contract, el are obligația să se asigure că este sub acoperire (UNDERCOVER ON).
9.2 Agenții nu au voie să abuzeze de Undercover.
9.3 Atunci când un agent Hitmen este sub acoperire (UNDERCOVER ON) și deține wanted sau face wanted în timpul contract-ului și primește somații din partea unui polițist, are voie să-i transmită folosind comanda [/w] că se predă (în caz că acel agent vrea să se predea), în caz că acel agent nu dorește să se predea, își va continua drumul riscând să primească wanted fără drept de predare.


→ Exemple de abuz și neabuz:
• Abuz:
•• Atunci când ai contract, nu îl faci și decizi să tragi aiurea după un jucator cand acesta se afla intr-un vehicul.
•• Atunci când îți pui noss/hydra pe mașină și mergi intenționat la un polițist și încerci să îl enervezi/stresezi băgându-te în el având UNDERCOVER ON.
• Neabuz:
→ Atunci când mergi după țintă, ești somat de polițist și nu răspunzi la somația acestuia, nebăgându-l în seamă.
→ Atunci când un polițist îți spune să scoți Undercover-ul, și alegi să nu o faci, fugind și riscând wanted.


►10.Conflicte

10.1 Orice conflict cu orice membru rămâne în interiorul facțiunii și va fi rezolvat de către lider sau sublider.
10.2 Pentru o rezolvare corectă sunteți obligați să faceți poze care să cuprindă toată situația.


►11.Reclamații

11.1 În cazul membrilor atacati sau înjurați, există topicul "Blacklist" unde aveți posibilitatea să-i raportați pe cei care v-au produs neplăceri vouă sau facțiunii, această regulă se referă doar la civili/gang-uri/facțiuni pașnice. Această regulă nu se referă la membrii departamentelor.


►12.Vehiculele facțiunii:

12.1 Înainte de a lua unul dintre vehiculele Agenției aveți obligația de a anunța pe chat-ul facțiunii unde și cu ce scop este folosit respectivul vehicul (Regulă valabilă pentru Rank 1 si Rank 2)
• Model: "Sparrow la mine - contract".
12.2 Nerespectarea acestei reguli duce la sancționarea agentului în funcție de situație.
12.3 Sultanul poate fi folosit pentru jefuirea băncii (ROB).
12.4 Agenții cu rank 3+, nu mai sunt obligați să anunțe în momentul în care iau un vehicul de la Hq.
12.5 Agenții Hitmen Agency, au dreptul de a folosi mașinile personale în rezolvarea unui contract. Abuzul de NOS cu undercover pentru a scapa de politie este interzis si se sanctioneaza cu Faction Warn la prima abatere, demitere la a doua.


►13.Reguli pe forum

13.1 Spam-ul este strict interzis în topicul "Agents Discussions".
13.2 Posturile aiurea de genul "salutare"; "ce faceți?"; "back de afară", etc, sunt interzise.
• Încălcarea acestor reguli va duce la sancționarea voastră atât pe forum de către persoanele abilitate cât și pe RPG.


►14.Alte reguli

14.1 Jobul obligatoriu pentru fiecare agent atunci când efectuează un contract este de Detectiv, în rest se poate deține orice tip de job legal sau ilegal.
14.2 Se poate deține orice tip de job legal sau ilegal.
14.3 Liderul are dreptul de a forța membrii să folosească un anumit job pentru o durată determinată de timp în scopul realizării muncii din facțiune.
Important: Inactivitatea neanunțată mai mare de 3 zile va duce la demitere cu Faction Punish maxim dacă nu aveti 2 săptamâni, cu 10 Faction Punish (3x FW) dacă aveti peste 2 săptamâni.
14.4 Atunci când un agent are Wanted 6 (fără drept de predare), acesta are obligația de a nu sta în HQ deoarece există posibilitatea de a fi și alte victime.
Important: Folosirea armelor silent, "Sniper și Knife" pentru auto-apărare în cazul celor ce au Wanted 6 (fără drept de predare) va fi sancționată cu demitere cu FP.
• Cele două arme vor fi folosite doar pentru efectuarea contractelor și nu pentru propria distracție.
• Helperii și adminii sunt obligați să-și întocmeasca raportul de activitate.
14.5 Dacă un agent Hitmen Agency cere să i se acorde rank up/faction warn clear, sau bate apropouri pe această temă, va fi sancționat cu un advertisment verbal la prima abatere, urmând să primească Faction warn la următoarele abateri.

►15.Sancțiuni

►Absentarea de la [sedinţă/antrenament] fără un motiv bine întemeiat sau fără învoire va fi sancţionată astfel:
→Prima abatere: Avertisment verbal
→A doua abatare: Faction Warn
► Lipsa raportului săptămânal de activitate va fi sancţionat cu Faction Warn.
► Deadmatch-ul fară a avea contract va fi sancţionat cu Faction Warn.
► Abuzul de comanda undercover va fi sancţionată astfel:
→Prima abatere: Faction Warn
→A doua abatere: Uninvite
►Anularea contractelor fără un motiv bine întemeiat va fi sancţionat astfel:
→Prima abatere: Avertisment verbal
→A doua abatere: Faction Warn
→A treia abatere: Uninvite
► Certurile între membrii agenţiei se vor sancţiona astfel:
→Prima abatere: Avertisment verbal
→A doua abatere: Faction Warn
► Folosirea unui limbaj vulgar sau cu influenţe pornografice se va sancţiona astfel:
→Prima abatere: Avertisment verbal
→A doua abatere: Faction Warn
► Descoperirea identităţii agenţilor de către membrii comunităţii dupa îndeplinirea contractului va fi sancţionată cu Faction Warn, DOAR în acel moment în care agentul îşi scoate undercover-ul sau foloseşte [leavehit] în fața unui player. (FOARTE IMPORTANT ! )
► Inactivitatea mai mare de 3 zile consecutive neanunţate va duce la excluderea agentului din facţiune.
► Acumularea a 3 FactionWarn-uri va duce la excluderea agentului din facţiune.
► Acumularea a 2 Avertismente verbale va duce la dobândirea unui FactionWarn.
► Spam-ul pe [/f] va fi sancţionat astfel:
→Prima abatere: Avertisement verbal
→A doua abatere: Faction Warn
► Spam-ul la [şedinţă/antrenament] va fi sancţionat astfel:
→Prima abatere: Avertisement verbal
→A doua abatere: Faction Warn
► Neconformarea la indicaţiile liderului/subliderului va fi sancţionată cu Faction Warn.
►Acceptarea unei cereri de [gethit/leavehit],care nu îndeplinește condițiile, de către un rank3+ va fi sancționată astfel:
→Prima abatere: Avertisment verbal
→A doua abatere: Faction Warn
→A treia abatere: Degradare
►Solicitarea unei cereri de [gethit/leavehit] care nu îndeplinește condițiile(minciuni) va fi sancționată astfel:
→Prima abatere: Avertisment verbal
→A doua abatere: Faction Warn.

Admin
Admin

Mesaje : 12
Data de înscriere : 21/07/2017

https://m-zonee.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum